خانه / در رسانه ها / آغاز به کار مرکز فرهنگ اسلامی در مسکو با حضور حجت الاسلام محسن قمی
آغاز به کار مرکز فرهنگ اسلامی در مسکو
آغاز به کار مرکز فرهنگ اسلامی در مآغاز به کار مرکز فرهنگ اسلامی در مسکو

آغاز به کار مرکز فرهنگ اسلامی در مسکو با حضور حجت الاسلام محسن قمی

مسکو- ایرنا- به همت نمایندگی دفتر مقام معظم رهبری در روسیه و همزمان با برگزاری آیین میلاد رسول گرامی اسلام (ص) با حضور ابراهیمی رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و حجت الاسلام محسن قمی معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری، مرکز فرهنگ اسلامی مسکو آغاز به کار کرد.


به گزارش ایرنا به نقل از گزارش روز شنبه بخش دیپلماسی رسانه ای سفارت ایران در مسکو، ابوذر ابراهیمی در سخنرانی خود در این آیین ریشه افراطی گری و خشونت و دگر ستیزی و دگر هراسی در منطقه و جهان امروز را عدم درک و شناخت واقعیت دانست.
وی با توجه به ضرورت شناخت ملت ها، ادیان و مذاهب مختلف از یکدیگر، تأسیس مرکز فرهنگ اسلامی در مسکو را گامی مهم در جهت ارتباط، گفت وگو و همکاری میان مذاهب و ادیان مختلف در فدراسیون روسیه دانست.
رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به تلاش های حجت الاسلام اکبر جدی نماینده دفتر مقام معظم رهبری در روسیه برای تأسیس و راه اندازی این مرکز، ابراز امیدواری کرد با مشارکت و همکاری مؤمنان، دینداران، فرهیختگان و اصحاب اندیشه در روسیه این مرکز بتواند به وظیفه خود در تقویت ایمان به خدا و ارتقای معارف اسلامی و گسترش زندگی مسالمت آمیز میان پیروان ادیان و مذاهب مختلف بخوبی عمل کند.
حجت الاسلام و المسلمین قمی نیز با اشاره به ارزش های مشترک بشری، خواست همه ملت ها را زندگی مسالمت آمیز همراه با عدالت، معنویت و اخلاق دانستند.
وی، استفاده استکبار جهانی از زور و سلاح برای گسترش و جهانی کردن آنچه ارزش های خود می دانند را روشی باطل و غیر منطقی دانست و اظهار کرد که جریان های افراطی همچون داعش نیز به خود حق می دهند که برای گسترش و جهانی سازی ارزش های خود از زور و سلاح ولو به قیمت کشتار مردم بی گناه استفاده کنند.
حجت الاسلام قمی با توجه به فطرت های بشری، اخلاق و معنویت و دردهای مشترک بشری به عنوان سه زبان مشترک تمام پیروان ادیان ابراهیمی، راه گفت وگوی ادیان و مذاهب با یکدیگر برای درک و شناخت متقابل را راهی عقلانی و منطقی برشمرد.
معاون بین الملل دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به مسیر منطقی و عقلانی ملت ایران در بیان ارزش ها و دفاع از آرمان ها و ارزش های خود، حمایت از ملل مظلوم بویژه مردم فلسطین را روشی عقلانی و منطقی برای گسترش عدالت در جهان خواند.
وی ضمن تشریح وظایف و مأموریت مرکز فرهنگ اسلامی مسکو، این مرکز را کانونی برای تبادل آراء و اندیشه میان اندیشمندان، فرهیختگان، علما و دینداران از ادیان و مذاهب مختلف دانست.
مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه نیز از دیگر سخنرانان این آیین بود که ضمن معرفی حجت الاسلام و المسلمین اکبری جدی به عنوان نماینده دفتر مقام معظم رهبری در روسیه و رئیس مرکز فرهنگ اسلامی مسکو، با اشاره به گسترش سریع روابط و همکاری های سیاسی، اقتصادی و امنیتی میان دو کشور، تأسیس این مرکز را برای تحول و گسترش روابط فرهنگی ایران و روسیه را ضروری و حائز اهمیت دانست.
در این آیین که با همکاری رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران و با حضور شخصیت های برجسته فرهنگی، علمی و دینی روسیه در ساختمان جدید التأسیس مرکز فرهنگ اسلامی مسکو برگزار شد، حجت الاسلام موصلی نماینده آیت الله سیستانی در فدراسیون روسیه، نماینده شورای مفتی های روسیه و نماینده کلیسای ارتدکس روس به ایراد سخن پرداختند.
گروه تواشیح میعاد، اعزامی از سوی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز در این آیین در مدح رسول اکرم به همخوانی پرداختند که مورد تحسین حاضران قرار گرفت.
شبک**اروپام**391**1504

درباره ی qomi

همچنین ببینید

۷ تغییر در خبرگان تهران

۷ تغییر در خبرگان تهران

منتخب مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه تهران مشخص شدند که از این میان ۷ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *