خانه / سخنرانی، پیام ها و دیدارهای مردمی / آمريكايي‌ها در اسناد محرمانه داعش را سرمايه راهبردي خود مي دانند
Iranian Supreme Leader's Aide Visits Russia
Iranian Supreme Leader's Aide Visits Russia

آمريكايي‌ها در اسناد محرمانه داعش را سرمايه راهبردي خود مي دانند

آيت الله قمي عضو مجلس خبرگان رهبری در جمع اساتيد و كاركنان دانشگاه فني و حرفه اي با اشاره به تمدن برجسته ايران از ديدگاه انديشمندان جهاني گفت:‌ميشل فوكو دانشمند معروف فرانسوي و نظريه پرداز پست مدرنيسم معتقد است:تمدن جديدي پس از انقلاب اسلامي در ايران شكل گرفته است كه براساس آن بايد منتظر علم تازه اي در ايران باشيم.

عضو مجلس خبرگان رهبري ادامه داد: به گفته ميشل فوكو شخصيت امام خميني(ره) پهلو به افسانه مي زند. اين به آن معناست كه هيچ رهبر سياسي حتي با حمايت همه رسانه هاي دنيا نمي تواند ادعا كند كه چنين پيوندي عميق با مردم داشته باشد.

آيت الله قمي با اشاره به امتيازهاي انقلاب اسلامي ايران نسبت به ساير انقلاب هاي دنيا گفت:انقلاب اسلامي ايران مردمي ترين انقلاب در دو قرن اخير بوده است.

وي تصريح كرد:در انقلاب اسلامي ايران حضور گروه هاي مختلف مردمي و نقش آنها در ايجاد انقلاب قابل تفكيك نيست.

به گفته معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر رهبر معظم انقلاب داشتن بعد ديني و معنوي ويژگي ديگر انقلاب اسلامي ايران است كه آن را از ساير انقلاب هاي دنيا متمايز مي كند.

وي عنوان كرد: يكي از شعارهاي مهم برخاسته از مكتب امام خميني(ره) توجه به معنويت و روحانيت بود و نشان مي دهد جوانان آن دوران از روي احساسات شيفته امام (ره) نشدند بلكه اين علاقه بر پايه منطق و استدلال استوار بود.

آيت الله قمي با اشاره به اينكه داعش امروز دست پرورده آمريكاست گفت:‌زماني كه آمريكايي ها مي خواستند به افغانستان حمله كنند 60 نفر از روشنفكران آمريكايي نامه اي به بوش دادند و او را براي اين كار تشويق كردند.

معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر رهبر معظم انقلاب  ادامه داد: روشنفكران آمريكايي در حمله آمريكا به افغانستان معتقد بودند كه ما آمريكايي ها به ارزشهايي پايبنديم كه در جهت گسترش آن حاضر به جنگ و نابودي برخي انسانها هستيم.

وي با بيان اينكه آمريكايي ها در اسناد محرمانه خود داعش را سرمايه راهبردي خود مي دانند ادامه داد:‌در دنياي امروز داعش دست پرورده اين اعتقاد آمريكايي ها است و معتقد است براي توسعه ارزش هايش در جهان حاضر است انسان ها را نابود  كند.

آيت الله قمي در ادامه سخنانش با تاكيد براينكه قرن 21 در علم و فناوري نسبت به 19 قرن گذشته اش پيشتاز بود افزود:‌ در قرن 20 بشريت در ظلم ،جنايت و آدمكشي گوي سبقت را از 19 قرن گذشته ربود.

عضو مجلس خبرگان رهبري گفت:‌مقام معظم رهبري در نامه به جوانان اروپايي به بي بند و باري اخلاقي و خشونت فرهنگ غربي اشاره داشتند.

وي افزود: بشر در قرن 21 به اين نتيجه رسيده است كه علم به تنهايي كافي نيست و اخلاق نيز لازمه جامعه است براين اساس نام قرن 21 با عنوان علم و ايمان شناخته شد.

به گفته آيت الله قمي؛ در شرايطي كه تمدن بشر به بن بست رسيده بود انقلابي با الگوي جديد از سوي امام خميني(ره) رقم خورد كه در عين دارا بودن علم،  معنويت و تدين نيز داشت.

وي حضور زنان در عرصه هاي مختلف جامعه را ضروري دانست و گفت:حضور زنان در جامعه يك امتياز نيست بلكه نياز جامعه است كه در كنار نياز جامعه به معنويت خود را نشان داده است.

درباره ی qomi

همچنین ببینید

آیت الله دکتر محسن قمی در نطق انتخاباتی خود که روز چهارشنبه از شبکه استانی تهران

آیت الله دکتر محسن قمی در نطق انتخاباتی خود از شبکه استانی تهران

آیت الله دکتر محسن قمی با بیان اینکه ترجمان عملی و عینی این دو مساله …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *