خانه / در رسانه ها / آیت‌الله محسن قمی عضو مجلس خبرگان رهبری در دیدار با جمع کثیری از مردم قرچک
qomi3

آیت‌الله محسن قمی عضو مجلس خبرگان رهبری در دیدار با جمع کثیری از مردم قرچک

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز نسل جوان نگاه به انقلاب را در عملکرد مسئولان جستجو می‌کنند بنابر این وظیفه مسئولان برای خدمت به نظام و مردم بسیار سنگین است.

به گزارش راوی نیوز، آیت‌الله محسن قمی عضو مجلس خبرگان رهبری در ویژه‌برنامه سالروز تشکیل شورای انقلاب به فرمان حضرت امام خمینی (ره) در جمع کثیری از مردم قرچک اظهار داشت: در ابتدای پیروزی انقلاب برخی‌‌ها مانند منافقین و استکبار به دنبال مأیوس کردن مردم از انقلاب اسلامی بودند.

وی گفت: آن‌ها اعتقاد داشتند که انقلاب اسلامی یک انقلاب صرفاً مذهبی است و با پیروزی انقلاب علم و فناوری در ایران اسلامی جایگاهی نخواهد داشت.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: تهمت و حمله دومی که آن‌ها به انقلاب اسلامی داشتند در ارتباط با جایگاه زنان در انقلاب بود و در مجامع بین‌المللی اعلام کردند که زنان سهمی در اداره جامعه ندارند و حقوق آنان پایمال شده است.

مشاور بین‌الملل دفتر رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: استکبار جهانی در ابتدای انقلاب با فشار همواره اعلام می‌کرد که با توجه به رویکرد اسلامی ایران اقلیت‌های دینی مورد ظلم قرار گرفته‌اند.

آیت‌الله قمی با اشاره به تهاجمات استکبار جهانی به بیداری اسلامی گفت: در زمان بیداری اسلامی علما و انقلابیون کشورهای مانند لیبی، تونس و مصر با سفر به ایران و در دیدار با رهبری همین موارد را اعلام می‌کردند که آمریکا در کشورهای آنان این مسائل را بیان می‌کند تا مردم از بیداری اسلامی دوری کنند.

وی با اشاره به پیشرفت‌های علمی ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی افزود: غربی‌ها اعتقاد دارند ایران نباید به دنبال علوم و فنون بزرگ مانند انرژِی هسته‌ای برود و دشمن عملاً به‌دنبال آپارتاید فناوری در جهان است تا همه کشورهای مسلمان را به نوعی تحت استعمار خود قرار دهد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تحریم‌های استکبار علیه ملت ایران بیان داشت: دشمن با حربه تحریم قصد شکست مردم و انقلاب اسلامی را داشت اما اگر تحریم‌های سالیان گذشته نبود دانشمندان ما به برخی از پیشرفت‌های امروز دست پیدا نمی‌کردند چرا که روحیه خود باوری در جوانان ما بیدار شد.

وی گفت: در ابتدای انقلاب در کشور ما پزشکان خارجی در حال طبابت بودند و با تصمیم مسئولان در ابتدای انقلاب و راه‌اندازی دانشگاه‌های پزشکی امروز در علوم پزشکی در سطح منطقه موفق هستیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی  افزود: امروز به برکت ایستادگی مردم در کشور ما امنیت وجود دارد و وجود اصل ولایت فقیه و رهبری مقام معظم رهبری قطعا از عوامل این امنیت پایدار است.

وی با اشاره به قدرت نظامی جمهوری اسلامی در منطقه گفت: ایران اسلامی اهل جنگ نیست و اعتماد به آمریکا راهبرد جمهوری اسلامی نیست اما راهبرد ایران بازدارندگی فعال است و در همین راستا قدرت  نظامی محکم و استواری تشکیل داده است.

محسن قمی تاکید کرد: در حوزه‌های مختلف کشور مشکلاتی وجود دارد اما باید با تلاش به دنبال رفع آن‌ها بود تا به هدف والای امام راحل یعنی ایجاد حکومت مدنظر پیامبر اسلام (ص) برسیم.

وی اظهار داشت: امروز با نسل جوانی مواجه هستیم که دوران انقلاب و دفاع مقدس را درک نکرده است و نگاه آن‌ها به انقلاب را در عملکرد مسئولان جستجو می‌کنند بنابراین وظیفه مسئولان برای خدمت به نظام و مردم بسیار سنگین است.

درباره ی qomi

همچنین ببینید

۷ تغییر در خبرگان تهران

۷ تغییر در خبرگان تهران

منتخب مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه تهران مشخص شدند که از این میان ۷ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *