خانه / سخنرانی، پیام ها و دیدارهای مردمی / آیت الله دکتر محسن قمی در نشست اتاق فکر فرزندان شهدا
آیت الله دکتر محسن قمی در نشست اتاق فکر فرزندان شهدا
آیت الله دکتر محسن قمی در نشست اتاق فکر فرزندان شهدا

آیت الله دکتر محسن قمی در نشست اتاق فکر فرزندان شهدا

معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری گفت: باید اقداماتی صورت گیرد که جایزه بین المللی ایثار و مقاومت در کشور داشته باشیم و فعالان در این عرصه مورد تقدیر و تجلیل قرار گیرند.


به گزارش ایرنا از شورای عالی فرهنگ ایثار و شهادت، آیت الله دکتر محسن قمی در نشست اتاق فکر فرزندان شهدا در دبیرخانه شورای عالی فرهنگ ایثار و شهادت افزود: تشکیل این شورا اقدامی ارزشمند است و در واقع می توان گفت به نوعی شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تاکنون گمشده ای بود که با تاسیس آن، مایه امید و نویدی جهت ترویج این فراهنگ اسلامی در کشور شده است.
عضو هیات نظارت و ارزیابی فرهنگی و علمی کشور ضمن تقدیر از دولت یازدهم و مسئولان و متولیات تاسیس این شورا در کشور و خطاب به فرزندان شاهد ادامه داد: اگر از ارزشها سوء استفاده شود و متولیان ایثار و شهادت به ارزش ها پایبند نباشند باعث نخ نما شدن ارزش ها در جامعه و ارزش گریزی می شود که فرزندان معزز شهدا می بایست با خودسازی و اعتقاد قلبی به راه پر افتخار شهیدان، ادامه دهنده و ترویج کننده راه آنان باشند.
وی تصریح کرد: در شرایطی که دانشمندان برجسته کشور ترور شدند، پیشرفت علمی ایران نشان داد که جوانان کشورمان در همان مسیر راه شهدا به دنبال کسب افتخار ، عزت و اقتدار برای ایران اسلامی هستند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: تجربه بشری نشان داده کشورهایی که فرهنگ مقاومت و ایثار را زنده نگهداشتند باعث تداوم انقلابشان شدند و کشورهائی که این کار را نکردند دچار خسران شدند.
قمی با اشاره به تجربه کشورهائی چون افغانستان و بوسنی و هرزگوین گفت: نخبگان این کشورها در تداوم فرهنگ مقاومت اقدامی نکردند و متاسفانه اهداف شهدا در این کشورها پیگیری نشد.
وی با اشاره به دیدار های مقام معظم رهبری با خانواده شهدا و ایثارگران گفت: در اجلاس اخیر، مقام معظم رهبری چند روز با مقامات بلند پایه کشورهای مختلف دیدار داشتند و بعد به منزل خانواده شهید مشرف شدند.
معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری در درخواست فرزندان شهدا که خواستار ارسال سلام ایشان به مقام معظم رهبری بودند گفت: بنده این اختیار را دارم که در جمع مؤمنان سلام مقام معظم رهبری را برسانیم و نیابتا از طرف ایشان به شما عزیزان سلام می کنم.
قمی در پایان در جهت زنده نگهداشتن یاد شهیدان خواستار پخش وصیتنامه شهدا قبل از اخبار، تهیه فیلم مستند از زندگی مادران و پدران شهدا و ایجاد واحد درسی فرهنگ ایثار و مقاومت در دانشگاهها شد.
حجت الاسلام سید مهدی فقیهی معاون شورای عالی فرهنگ ایثار و شهادت نیز در این نشست، این شورا را تنها شورای عالی مصوب مجلس شورای اسلامی دانست و گفت: با ایجاد شورای عالی فرهنگ ایثار و شهادت قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران از نظر کمی 100 درصد اجرائی شد.
وی با اشاره به نقش مهم شورای عالی فرهنگ ایثار و شهادت در اجرائی شدن ابلاغ 12 ماده ای مقام معظم رهبری در سیاست های کلی ترویج و تحکیم فرهنگ ایثار و شهادت گفت: فرزندان معزز شهدا صاحبان اصلی این شورا هستند و در این اتاق فکر از نظرات ایشان در جهت سیاستگذاری در این حوزه بهره مند می شویم.
در نشست اتاق فکر فرزندان شهدا در دبیرخانه شورای عالی فرهنگ ایثار و شهادت تعدادی از فرزندان معزز شهدا از جمله فرزندان شهید صیاد شیرازی، شهید شیرودی، شهید بابائی، شهید بروجردی، شهید آبشناسان و شهید کشوری حضور داشتند.

درباره ی qomi

همچنین ببینید

آیت الله دکتر محسن قمی در نطق انتخاباتی خود که روز چهارشنبه از شبکه استانی تهران

آیت الله دکتر محسن قمی در نطق انتخاباتی خود از شبکه استانی تهران

آیت الله دکتر محسن قمی با بیان اینکه ترجمان عملی و عینی این دو مساله …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *