خانه / سخنرانی، پیام ها و دیدارهای مردمی / آیت الله قمی: ورامین مرکز نشر اسلام در تاریخ است
ورامین مرکز نشر اسلام در تاریخ است
ورامین مرکز نشر اسلام در تاریخ است

آیت الله قمی: ورامین مرکز نشر اسلام در تاریخ است

معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به سوابق تاریخی مردم ورامین در پیروی از مکتب اسلام و شیعه گفت: مردم ورامین در طول تاریخ همواره حامی اسلام و فقه شیعه بودند تا جایی که ۶۰۰ سال پیش علامه حلی در سفر چند روزه به ورامین خبر از وجود حوزه علمیه در ورامین داده است که نشان از مرکزیت ورامین به عنوان نشر اسلام در تاریخ است.


به گزارش راوی نیوز، کرسی تلاوت قران کریم شامگاه شنبه با حضور آیت الله محسن قمی عضو مجلس خبرگان رهبری، علی حیدریان شهردار ورامین و اعضای شورای شهر ، قاریان  بین المللی  قران کریم از کشور بنگلادش و ایران به همراه  خانواده معظم شهدا، ایثارگران و آزادگان و عموم مردم مؤمن و ولایتمدار شهرستان ورامین در مسجد مهدیه  کارخانه قند ورامین برگزار شد.
آیت الله محسن قمی شامگاه شنبه در آیین کرسی تلاوت قرآن کریم در مسجد مهدیه ورامین افزود: در رژیم ستم شاهی قرآن کریم هیچ جایگاهی در زندگی مردم نداشت و تنها در آیین های ختم از آن استفاده می شد اما امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی عامه مردم به ویژه نسل جوان در مراسم دینی و قرانی حضوری پرشور دارند که این حضور در ماه مبارک رمضان نمود بیشتری دارد و نشان از گرایش قلب پاک جوانان به معارف قرانی دارد.

وی گفت: یکی از برکات مهم پیروزی انقلاب اسلامی احیای ارزشهای دینی و قرآنی در میان مردم است زیرا در زمان پهلوی قران کریم هیچ جایگاهی در زندگی روزانه مردم نداشت.

معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری گفت: پیش از انقلاب هیچگونه حمایتی از معارف قرانی صورت نمی گرفت تا جایی که حتی در مدارس نیز معلم قرآن مناسبی وجود نداشت و رژیم نیز با سختگیری زیاد اجازه برگزاری مراسم دینی و قرانی را به مردم نمی داد ولی امروز شاهد برگزاری مسابقات متعدد کشوری و بین المللی قران در ایران اسلامی می باشیم.

به گزارش ورامین پرس، وی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب در توجه به حوزه مسائل قرآنی افزود: رهبرمعظم انقلاب بارها فرموده اند که در کشور ۱۰ میلیون نفر حافظ قرآن تربیت شود و برای تحقق این خواسته تمامی مسوولین به ویژه مسئولین نهادهای مذهبی و فرهنگی باید با برنامه ریزی مناسب و طرح های عملیاتی ارائه دهند.

معاون ارتباطات بین الملل دفتر رهبر معظم انقلاب گفت: امروز ملت ایران، قرآن کریم را با ولایت فقیه در هم آمیختنه اند و این باور و تربیت باعث تربیت جوانانی شد که در راه اعتلای اسلام جان خود را تقدیم اسلام کرده، شهید شده و به درجه رفیع جانبازی نائل آمدند.

آیت الله قمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحولات و حوادث رخ داده در منطقه گفت: استکبار جهانی دشمنی آشکار خود را با حربه اسلام هراسی نمایان ساخته و به منظور دست یابی به این هدف گروه های تکفیری و وهابی را شکل داده اند تا چهره ای خشن از اسلام به جهانیان نشان داده و به این واسطه دولت های مسلمان منطقه را تضعیف کنند.

وی گفت: امروز با وجود تمامی مشکلاتی که در منطقه وجود دارد و شاهد ناامنی مورد نظر استکبار جهانی می باشیم، ایران اسلامی به جزیره ثبات در خاور میانه تبدیل شده است.

آیت الله قمی افزود: امروز در کشورهایی مانند سوریه، عراق، افغانستان، مصر و لیبی دو دستگی و تفرقه باعث کشتار مردم بیگناه و تقویت دخالت کشورهای غربی شده ولی ایران اسلامی با قدرت و صلابت از این آسیب ها در امان مانده است.

وی تأکید کرد: حمایت مردم ایران اسلامی از اسلام ناب محمدی در کنار رهبری امام خمینی(ره) و ادامه راه ایشان توسط رهبرمعظم انقلاب و جانفشانی شهدا و ایثارگران باعث ایجاد امنیتی پایدار در ایران اسلامی شده است.

آیت الله قمی با اشاره به سوابق تاریخی مردم ورامین در پیروی از مکتب اسلام و شیعه گفت: مردم ورامین در طول تاریخ همواره حامی اسلام و فقه شیعه بودند تا جایی که ۶۰۰ سال پیش علامه حلی در سفر چند روزه به ورامین خبر از وجود حوزه علمیه در ورامین داده است که نشان از مرکزیت ورامین به عنوان نشر اسلام در تاریخ است.

وی تاکید کرد: مردم ورامین از ابتدای شکل گیری نهضت امام خمینی(ره) و با لبیک به ندای مرجعیت و در دفاع از حقیقت قیام ۱۵ خرداد را رقم زدند و بعد از آن نیز با حضور در دفاع مقدس و سازندگی کشور پیشتاز همه مردم ایران بودند.
قابل ذکر است ، سلسه برنامه های کرسی های تلاوت قران کریم به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری ورامین از ابتدای ماه مبارک رمضان برگزار شده است.

درباره ی qomi

همچنین ببینید

آیت الله دکتر محسن قمی در نطق انتخاباتی خود که روز چهارشنبه از شبکه استانی تهران

آیت الله دکتر محسن قمی در نطق انتخاباتی خود از شبکه استانی تهران

آیت الله دکتر محسن قمی با بیان اینکه ترجمان عملی و عینی این دو مساله …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *