خانه / درباره آیت الله محسن قمی / آیت الله محسن قمی در انتخابات خبرگان رهبری ثبت نام کرد
qomi1

آیت الله محسن قمی در انتخابات خبرگان رهبری ثبت نام کرد

آیت الله محسن قمی به منظور شرکت در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری از استان تهران با حضور در ستاد انتخابات کشور در این انتخابات ثبت نام کرد.


به گزارش راوی نیوز،آیت الله محسن قمی با حضور در ستاد انتخابات کشور برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه استان تهران ثبت نام کرد.
وی پس از ثبت نام در انتخابات مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت مقوله انتخابات گفت:  حضور مردم ایران در انتخابات مختلف  تیری به قلب دشمنان ایران اسلامی است و موجب شادی دوستداران انقلاب اسلامی  در تمام دنیا می شود.
وی افزود: امروز مجلس خبرگان به عنوان تکیه گاه نظام اسلامی همواره در مواقع حساس انقلاب با تدبیر و درایت به وظیفه خود عمل کرده است.
معاون امور بین الملل دفتر مقام معظم رهبری تأکید کرد: مشروعیت نظام به عهده اعضای مجلس خبرگان رهبری  می باشد  و مردم به دلیل اعتماد به خبرگان و فقهای آن به نظام اعتماد پیدا می کنند لذا مردم نیز در انتخاب اعضای مجلس دقت نظر دارند.
آیت الله قمی تصریح کرد: عملکرد و هدف  مجلس خبرگان رهبری برای تقویت اصل ولایت فقیه است، به همین جهت  اعضای مجلس خبرگان رهبری باید فراجناحی عمل کنند و هیچ عضو مجلس خبرگان را نباید در چارچوب جناح بندی های سیاسی  فعلی  جامعه تقسیم بندی کرد.
قابل ذکر است، آیت الله محسن قمی، در سال ۱۳۳۹ در روستای «مامازند» از توابع شهرستان «پاکدشت » واقع در  استان تهران متولد شد. پس از طی تحصیلات ابتدایی، برای آموختن علوم حوزوی در ۱۱ سالگی  به قم و مدرسهٔ آیت‌ الله گلپایگانی رفت و توانست به درجهٔ اجتهاد برسد.

وی در زمینهٔ  تحصیلات آکادمیک هم موفق بود و توانست مدرک دکترای خود را در رشته «فلسفه غرب» از  دانشگاه تهران اخذ کند.آیت الله قمی از ۱۴ سالگی به کار تدریس و فعالیت‌های علمی  مشغول شد. از جمله مسئولیت‌های سیاسی وی می‌توان به عضویت در مجلس خبرگان رهبری، رئیس  نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی درهیئت نظارت بر مطبوعات و … اشاره کرد.
وی از خانواده پنج شهید معظم قمی و هم اکنون معاون امور بین الملل دفتر مقام معظم رهبری و عضو چهارمین دوره مجلس خبرگان رهبری می باشد.
ثبت‌نام پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری از ۲۶ آذرماه آغاز شده و تا دوم دی‌ماه ادامه خواهد داشت  و مردم استان تهران همزمان با سراسر کشور در ۷ اسفند ۹۴  می توانند به  ۱۶ نفر را برای ورود به مجلس خبرگان رهبری رای بدهند

درباره ی qomi

همچنین ببینید

حجت الاسلام قمی کیست؟

حجت الاسلام قمی کیست؟

یکی از جوان‌ترهایی است که از دور سوم عضو مجلس خبرگان رهبری شده است. خانواده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *