خانه / ویژه ها / آیت الله محسن قمی در یادواره 308 شهید شهرستان پیشوا
یت الله محسن قمی در یادواره 308 شهید شهرستان پیشوا
یت الله محسن قمی در یادواره 308 شهید شهرستان پیشوا

آیت الله محسن قمی در یادواره 308 شهید شهرستان پیشوا

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: تفکر بسیجی باعث آزادی تمامی آزادیخواهان جهان از یوغ استکبار می شود که نمونه آن را می توان در مردم عراق، سوریه، فلسطین و یمن مشاهده کرد.


به گزارش خبرنگار ایرنا ، آیت الله محسن قمی روز پنجشنبه در یادواره 308 شهید شهرستان پیشوا که در آستانه مقدس امامزاده جعفر(ع) برگزار شد اظهار داشت: به فرموده مقام معظم رهبری ، شیعیان از امامان و بزرگان خود درس های فراوانی را گرفته اند که نخستین درس شهادت طلبی است.
وی افزود: آنان به ما آموخته اند که بالاتر از هر خوبی ، خوبی بزرگتری وجوددارد مگر آن که فرد در راه خدا به شهادت برسد و این گونه است که امروز شهادت به افتخاری برای ما بدل شده است.
آیت الله قمی اظهار داشت :تمامی گناهان شهید با نخستین قطره خونی که از بدنش خارج می شود بخشیده خواهد شد و جسد او به روح تبدیل می شود ، به این دلیل است که پیکر شهید به غسل نیاز ندارد .
وی گفت: مقام شهید از چنان عظمتی برخوردار است که خداوند می فرماید من جانشین شهید در خانواده او هستم و هر کسی که خانواده شهید را بیازارد من را آزرده است.
معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری افزود: دومین درسی که امامان و بزرگان دین مبین اسلام به ما آموخته اند، زنده نگاه داشتن یاد شهید است و این درس را نخستین بار حضرت فاطمه زهرا(س) با زنده نگاه داشتن یاد حمزه سیدالشهداء به ما آموخت و پس از آن حضرت امام سجاد(ع) با ساختن مهر از تربت امام حسین(ع) به لزوم زنده نگاه داشتن یاد شهیدان تأکید کردند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: به فرموده مقام معظم رهبری ، زنده نگاه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست که یکی از آثار و برکات این حرکت آن است که انقلاب اسلامی ملت ایران از نسل اول به درستی به نسل چهارم منتقل شد و امروز جوانانی که حتی جبهه های جنگ را درک نکرده اند به واسطه برگزاری مراسم یادواره شهدا و حضور در برنامه هایی نظیر اردوهای راهیان نور ، از بصیرت و شناخت کامل نسبت به شهدا برخوردار شده اند.
وی با اشاره به این که آمریکا همواره از تفکر بسیجی ملت ایران هراس دارد اظهار داشت : وحشت آمریکا از بسیجیان امروز ایران اسلامی بیش از بسیجیان دوران دفاع مقدس است چرا که بسیجیان امروز از امکانات ، ابزار و بصیرت و شناخت بیشتری برخوردار می باشند و یقینا سیلی محکم تری به گوش آمریکا می زنند.
عضو مجلس خبرگان رهبری افزود : یکی از مهمترین مسائلی که امام همواره به آن تأکید داشتند ، انسان سازی بود ، امام با پرورش بزرگانی چون مقام معظم رهبری ، شهید بهشتی ، شهید مطهری و جوانان بسیجی به توفیقاتی دست یافت که نمونه آن را می توان در عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهرمشاهده کرد که طی آن 360 تانک و نفر بر به غنیمت گرفته شد و 19 هزار نفر عراقی به دست رزمندگان اسلام به اسارت گرفته شدند.
وی با اشاره به این که همواره بین جبهه حق و باطل نبرد وجود دارد اظهار داشت : جبهه تکاثر و کفر با استفاده ازابزار ماهواره ، اینترنت، مزدوران منطقه مانند خاندان آل سعود ، افراد خود فروخته داخلی و افراد فاقد بصیرت به جنگ حق آمده است ولی حقیقت این است که این جبهه امروز قدرت خود را در مقابله با حق از دست داده است .
وی گفت : آمریکا پس از فروپاشی شوروی داعیه رهبری جهان را در سر می پروراند ولی شکست هایی که طی سال های اخیر در عراق ، افغانستان ، لبنان و سوریه متحمل شده باعث گردیده که مجبور شود تا از مواضع خود دست بکشد.
قمی با بیان خاطره ای از خروج نیروهای آمریکا ازعراق گفت : دبیر شورای امنیت عراق با حضور در ایران و دیدار با مقامات نظامی کشور اینگونه اظهار داشت که آمریکایی ها از من خواسته اند تا نزد شما آمده و درخواست کنم که ایران از نیروهای عراق بخواهد در هنگام عقب نشینی نیروهای آمریکایی ، به آنان حمله نکنند و ما آبرومندانه از عراق خارج شویم که این نشانه ضعف شدید آمریکا است.
وی افزود : بیش از چهار سال عربستان ، ترکیه ، قطر، فرانسه و آمریکا پا در یک کفش کردند که به جای مردم سوریه تصمیم بگیرند ، خودخواهی و زیاده طلبی آنان در مسئله سوریه باعث شد که بیش از 300 هزار نفر از مردم سوریه کشته شده و بیش از 12 میلیون نفر از مردم آن آوارده شوند در صورتی که همان روز اول مقام معظم رهبری فرمودند که حمایت آمریکا از مخالفین باعث بوجود آمدن هرج و مرج در جهان می شود.
وی افزود :طی این سال ها آمریکا همواره با تروریستها هم پیمان شده و از آنان حمایت می کند ، از یک سو با منافقین ، از سوی دیگر با القاعده یمن و داعش در عراق و سوریه هم پیمان شده اند ولی هرکس هر چه بکارد همان را درو می کند و امروز خودساخته غرب به جان خودشان افتاده و یقینا مسئول آنچه در پاریس اتفاق افتاده کسی جز فرانسه نیست .
معاون ارتباطات بین الملل دفتر رهبر معظم انقلاب تأکید کرد: جهان باید از جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب ممنون باشد که اولین کشوری بود که خطراین گروه ها را گوشزد و با آنها مقابله کرد و اجازه ندادکه داعش بغداد ، کربلا ، نجف و سامرا را تسخیر کند.
قمی تأکید کرد: امروز فریاد شهیدان ایران اسلامی در گوش جهانیان پیچیده و فرهنگ بسیج در اقصی نقاط جهان از مردم سوریه و عراق گرفته تا جوانان یمن نهادینه و به واسطه این تفکر آنان توانسته اند در برابر زیاده خواهی های استکبار ایستادگی کنند .
وی تصریح کرد: اگر این تفکر بسیجی در بین آزادیخواهان جهان حفظ شده و عمق بخشیده شود ، پیروزی های بیشتری نصیب مردم مظلوم جهان خواهد شد.

درباره ی qomi

همچنین ببینید

فهرست ها و لیست های انتخاباتی مجلس خبرگان در حوزه انتخابیه تهران، ری و شمیرانات

روز جمعه همزمان با انتخابات مجلس شورای اسلامی، انتخابات مجلس خبرگان هم برگزار می شود. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *