خانه / در رسانه ها / دو فرزند شهید در لیست خبرگان+آشنایی
دو فرزند شهید در لیست خبرگان
دو فرزند شهید در لیست خبرگان

دو فرزند شهید در لیست خبرگان+آشنایی

دوتن از فرزندان معزز شهدای کشورمان با رای قاطع مردم تهران و کرمانشاه به پنجمین دوره خبرگان رهبری راه یافتند.


با پایان یافتن انتخابات پنجمین دوره خبرگان رهبری و اعلام اسامی نهایی نمایندگان مردم به این دوره از مجلس خبرگان، حجج اسلام محسن قمی فرزند شهیده حج خونین از حوزه انتخاباتی تهران و محمود محمدی عراقی از حوزه انتخاباتی کرمانشاه  به پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری راه یافتند.
حجت الاسلام دکترمحسن قمی متولد مامازند ورامین، در مقطع ارشد رشته فلسفه محض در دانشگاه تهران تحصیل کرده و دکترای وی در رشته فلسفه غرب است که پیش از این نیز سوابقی همچون نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی در هئیت نظارت بر مطبوعات را نیز در کارنامه خود داشته است. در سال 1378 مقام معظم رهبری در حکمی با این مضمون: جناب حجت الاسلام آقاى قمى را که حائز مراتب فضل، تقوا و بصیرت و مفتخر به انتساب به بیت عالى شهادت اند به ریاست دفتر نمایندگى در دانشگاهها منصوب کردند.
محسن قمی همچنین نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان در دوره های سوم، چهارم و پنجم نیز بوده است.
همزمان با پایان دولت هشتم و آمدن دولت جدید قمی باز هم یک قدم به ولی امت نزدیک تر شد و برگ دیگری از اعتماد معظم له به وی در تاریخ معاصر ورق خورد و آیت الله در دفتر مقام معظم رهبری مشغول خدمت شد. همین رابطه مقام معظم رهبری در دیداری که با خانواده شهید مصطفوی، پدر همسر محسن قمی داشته است در رابطه با خدمات آیت الله قمی در دفتر فرمودند: « زحمت ما خیلی بر دوش ایشان است، من از طرف خودم از خانم ایشان عذرخواهی می‌کنم.»
گفتنی است آیت الله قمی در در سال 1360 و در محاصره شهر آبادان مجروح و به مقام رفیع جانبازی نائل شده است.
محمود محمدی عراقی متولد کنگاور استان کرمانشاه، فرزند شهید حاج آقا بهاء الدین عراقی از شاگردان حضرات آیات عظام بروجردی و امام خمینی (ره) است.
وی از شاگردان مدرسه علمیه آیات شهید دکتر بهشتی و علی قدوسی است که دوره عمومی دروس و رشته های تخصصی فلسفه و علوم قرآنی و همچنین دروس سطح حوزه را نزد آیات عظام و حجج اسلام آقایان: مشکینی، خزعلی، احمدی میانجی، جنتی، حرم پناهی و آدینه وند تلمذ نموده و سپس برای گذراندن سطوح عالی حوزه و دروس خارج و علوم روز محضر حضرات آیات: میلانی، علامه طباطبائی، جوادی آملی، میرزا علی آقا فلسفی، مصباح یزدی، حسن زاده آملی، حاج آقا مجتبی تهرانی، شهیدان بهشتی و قدوسی، امینی نجف آبادی و مقام معظم رهبری شرفیاب شده و کسب فیض کرده است.
از آغاز نهضت امام راحل شیخ محمود همراه تحصیلات علوم دینی، در ترویج اندیشه های امام و مبارزه با رژیم ستم شاهی کوشا بود به طوری که به خاطر مبارزات و ترویج افکار امام در اواخر دهه چهل بوسیله ساواک چندین بار دستگیر و زندانی شد تا اینکه سرانجام در سال 1354  به جرم اقدام علیه رژیم شاه به سه سال زندان محکوم شد و تا پیروزی انقلاب اسلامی بیش از سه سال زندانهای کمیته ضد خرابکاری، قصر، قزل حصار و اوین را گذراند و هم بند مبارزانی همچون شهید رجایی بودند.
سمت های متعدد دولتی و فرهنگی در کنار تالیفات فراوان وی، از ایشان شخصیتی علمی و فرهنگی به نمایش گذاشته است.
گفتنی است هر دو نماینده مجلس خبرگان، از لیست مشترک جامعتین و اعتدال به انتخاب مردم وارد مجلس خبرگان رهبری شده اند.

شهیدخبر(شهیدنیوز)

درباره ی qomi

همچنین ببینید

اهمیت نقش رهبری

حجت الاسلام و المسلمین دکتر محسن قمی : الگوی آیت الله خامنه ای، حضرت امام(ره) است

 حجت الاسلام و المسلمین دکتر محسن قمی سه شنبه شب در مسجد امام حسن عسکری(ع) …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *