خانه / ویژه ها / رییس دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشکده علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی:آیت الله قمی باهوش، توانمند و دانشمند است
drtavasoli

رییس دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشکده علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی:آیت الله قمی باهوش، توانمند و دانشمند است

آیت الله قمی باهوش، توانمند و دانشمند است.


دکتر مجید توسلی رکن آبادی رییس دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشکده علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: جمهوری اسلامی از معدود کشورهای خاورمیانه است که انتخابات در آن مهم و قاعدتا نظام مردم سالاری دینی به ویژه در انتخابات خبرگان که به بحث رهبری مربوط می شود از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی ادامه داد: نظام های مردم سالار  چون بر مبنای نظر و رای مردم استوار است، هرچقدر حضور مردم بیشتر باشد نشان دهنده مشروعیت بالاتر نظام است و یکی از معضلات نظام هایی که خود را دموکراتیک می دانند همین است که حضور مردم پای صندوق های رای کمرنگ است.
این استاد دانشگاه تاکید کرد: عدم حضور مردم در انتخابات در بسیاری از کشورهای مدعی دموکراتیک باعث آسیب جدی به آنها می شود اما مردم ایران با حضور حداکثری خود مهر پر رنگ مشروعیت بر پیکره نظام اسلامی زده اند. حکومتی که بتواند حضور بیشتری از مردم را در انتخابات داشته باشد از مشروعیت بالاتری برخوردار خواهد بود.
دکتر توسلی ادامه داد:  با توجه به اهمیت ویژه ای که خبرگان دارند قاعدتا اعضای این مجلس باید کسانی باشند که شایستگی داشته باشند و متناسب با این مقام داری پختگی در حوزه های سیاسی و دینی باشند.
وی تصریح کرد: اعضای خبرگان باید با مسائل بین المللی و بحث های سیاسی روز آشنا و جمع بین سیاست و دیانت و شخصیتی جامع الاطراف داشته باشند.
شخصیتهایی باید در مجلس خبرگان حضور داشته باشند که به لحاظ فرهنگی سیاسی و اجتماعی ذو وجوه و جامع الاطراف باشند وگرنه تخصص در یک زمینه خیلی کارآمدی در مجلس خبرگان رهبری ندارد.
این استاد دانشگاه تاکید کرد: در انتخاب اعضای مجلس خبرگان باید تعهد و تخصص مورد نظر باشد و تصور می کنم شخصیتهایی که در کارهای اجرایی و علمی حضور دارند و تجربه و دانش را با هم دارند برای مجلس خبرگان مناسب تر هستند.
توسلی ادامه داد: اعضای مجلس خبرگان علاوه بر تعهد و تخصص باید توان جسمی و فکری مناسبی داشته باشند. در واقع کسانی که آمادگی تجربی، علمی و جسمی بیشتری دارند را برای مجلس خبرگان رهبری مناسب تر می دانم.
وی گفت: در این میان آیت الله دکتر قمی به لحاظ توانایی فکری انسانی باهوش و توانمند و دانشمند است و در حوزه های مختلف دارای فکر و اندیشه هستند و  از ویژگی های ایشان این است که از یک متانت و بردباری و تیزهوشی خاصی برخوردار هستند.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: آیت الله قمی به عنوان یکی از مسئولین نظام جذب حداکثری و دفع حداقلی در دستور کارشان بوده است و از خانواده ای هستند که تمام توان خود را برای انقلاب و ارزشهای آن به کار گرفته اند.

منبع: تابناک

درباره ی qomi

همچنین ببینید

فهرست ها و لیست های انتخاباتی مجلس خبرگان در حوزه انتخابیه تهران، ری و شمیرانات

روز جمعه همزمان با انتخابات مجلس شورای اسلامی، انتخابات مجلس خبرگان هم برگزار می شود. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *