خانه / در رسانه ها / سایپا توانست با وجود تحریم ها از وضعیت بغرنج حاکم بر صنعت بیرون آید
تقدیر معاون بین الملل دفتر رهبری از سایپا
تقدیر معاون بین الملل دفتر رهبری از سایپا

سایپا توانست با وجود تحریم ها از وضعیت بغرنج حاکم بر صنعت بیرون آید

حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر محسن قمی در دیدار از سایپا اظهار داشت: به‌عنوان عضو کوچکی از دفتر مقام معظم رهبری از اقدامات سایپا در طی سال‌های گذشته تقدیر و تشکر می‌کنم چراکه باوجود تحریم‌ها توانست از وضعیت بغرنج حاکم بر صنعت بیرون آید.
به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر محسن قمی در دیدار از سایپا اظهار داشت: به‌عنوان عضو کوچکی از دفتر مقام معظم رهبری از اقدامات سایپا در طی سال‌های گذشته تقدیر و تشکر می‌کنم؛ چراکه در باوجود تحریم‌ها توانست از وضعیت بغرنج حاکم بر صنعت بیرون آید.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر قمی افزود: پس از انقلاب، امام خمینی (ره) همواره بر رشد علم تأکید کرده‌اند و پس‌ازآن نیز مقام معظم رهبری نیز بر این امر تأکید ویژه‌ای داشته‌اند و خوشبختانه این موضوع سبب شد که ایران در بخش‌های مختلف دارای رشد فزاینده علمی باشد.
وی با تأکید بر راهنمایی‌ها و حمایت‌های مقام معظم رهبری در زمینه‌های مختلف اضافه کرد: دشمنان انقلاب در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی فریاد می‌زدند که با وقوع انقلاب و استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران فاتحه علم خوانده خواهد شد اما امروز که ما به پیشرفت نائل شدیم از پیشرفت ما جلوگیری می‌کنند و داد سر می‌دهند که شما این فن‌آوری‌های نوین را برای چه می‌خواهید و دست به جنایت‌های مختلفی از جمله ترور دانشمندان مان زده‌اند.
معاون امور بین‌الملل رهبری بابیان خاطره‌ای از مقام معظم رهبری در خصوص خرید موشک‌های دوربرد اظهار داشت: ایشان همیشه به دنبال مهندسی معکوس بوده‌اند و درزمانی که وزیر دفاع وقت تعدادی موشک را برای سامانه دفاعی کشور خریده بود به وی دستور دادند که تنها یکی از موشک‌ها را برای مهندسی معکوس دریافت کند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر قمی در ادامه با اشاره به نزدیکی انتخابات مجلس خبرگان رهبری این مجلس را در جهت تقویت رهبری ارزیابی کرد و اذعان داشت: اصل خبرگان رهبری از ابتدای شروع به کار همواره بهترین تصمیمات را داشته است و اصولاً مأموریت این مجلس آینده سازی کشور است.
وی صندوق رای خبرگان را به صندوق ذخیره معنوی تشبیه کرد و افزود: تمام کسانی که به آینده کشور امیدوار هستند در این انتخابات حضور پرشوری خواهند داشت و انگیزه حضور آن‌ها در این انتخابات موجب سرافرازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.
وی ادامه داد: استراتژی تبیینی مقام معظم رهبری در سه اصل خلاصه می‌شود و این اصول عدم اعتماد به غرب، عدم تسلیم به خواسته‌های زور و عدم تصمیم برای جنگ و بحران سازی است و در کنار آن ایجاد راهکار جایگزین بازدارنده فعال در این زمینه است.
در ادامه این نشست نیز دکتر مهدی جمالی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا نیز ضمن تأکید بر نقش راهبردی مقام معظم رهبری در پیشرفت‌های حاصله در صنعت اظهار داشت: صنعت خودرو و گروه خودروسازی سایپا ذیل سایه‌سار ولایت و با رهنمون‌های علمای شریف توانسته است تمام تلاش خود را جهت خدمت گذاری به ملت شریف ایران به کار گیرد.
جمالی افزود: نقش مقام معظم رهبری در پیشبرد اهداف صنایع و پیشرفت‌های این صنعت بر هیچ‌کسی پوشیده نیست و رهبری ماهیانه ایشان منجر به قوت قلب برای صنعت گران و پیشرفت‌های حاصل از آن شده است.
وی ادامه داد: باوجود تحریم‌های مشخص بر ضد صنعت خودرو خوشبختانه پس از 2 سال توانسته‌ایم تا حد قابل‌توجهی از مشکلات را حل کنیم و می‌توانیم امیدوار باشیم تا از ابتدای سال 95 شرایط سایپا به‌پیش از تحریم بازگردد.
جمالی با اشاره به دانش فنی موجود در گروه خودروسازی سایپا تصریح کرد: دانش موجود در این گروه خودروسازی سایپا فرصتی برای اجرای کامل منویات مقام معظم رهبری است و ما با تکیه‌بر همین موضوع در گفت‌وگوهای خارجی خود هیچ‌گونه شتاب و عجله بی‌جایی نداریم چه آنکه بدون همکاری‌های خارجی هم به‌زودی به نقطه مطلوبی در این حوزه نائل خواهیم شد.
وی در پایان تأکید کرد: خوشبختانه مشکلات نقدینگی و مالی سایپا با سرعت بسیار خوبی در حال رفع می‌باشد و امید داریم مشکلات مالی سایپا در سال آینده به‌طور کامل برطرف شود.

درباره ی qomi

همچنین ببینید

۷ تغییر در خبرگان تهران

۷ تغییر در خبرگان تهران

منتخب مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه تهران مشخص شدند که از این میان ۷ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *