خانه / سخنرانی، پیام ها و دیدارهای مردمی / سخنرانی آیت الله دکتر محسن قمی به مناسبت ایام فاطمیه در مسجد جامع شهر پردیس
سخنرانی آیت الله دکتر محسن قمی به مناسبت ایام فاطمیه
سخنرانی آیت الله دکتر محسن قمی به مناسبت ایام فاطمیه

سخنرانی آیت الله دکتر محسن قمی به مناسبت ایام فاطمیه در مسجد جامع شهر پردیس

ایشان ابتدای سخنرانی خود ، از امام جماعت محترم مسجد جامع شهر پردیس حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای مویدی بابت برنامه های بعد از نماز از جمله تلاوت و ترجمه قرآن کریم تشکر و قدر دانی نمودند و گفتند باید همواره از قاریان و مترجمان قرآن تقدیر و تشکر به عمل آورد .


 

همچنین ایشان گفتند همواره باید قدردان زحمت کشان باشیم . در زمان پیغمبر ، پیامبر با افتخار بر دستان پیرمردی که به خاطر کار و روزی حلال بر دستانش پینه بسته بود بوسه زدند و گفتند ما یک تار موی شما را به کاخ نشینان نمی دهیم .

همچنین در ادامه به این نکته اشاره کردند ، در دورانی که اعراب دختران خود را زنده به گور می کردند خداوند متعال به حضرت محمد (ص) دختری دادند که لقب ایشان کوثر بود اما اعراب به پیامبر می گفتند تو ابتر هستی . در آن زمان قرآن نازل شد و در آن گفته شد تو نه تنها ابتر نیستی بلکه ما به تو کوثر داده ایم و دشمنان تو ابتر هستند و این گونه از نسل خانم فاطمه زهرا (س) ۱۱ امام به وجود آمد . بعد از مراسم عروسی امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) ، پیامبر نظر حضرت علی (ع) را نسبت به حضرت فاطمه (س) پرسید ایشان گفتند : یا رسول الله ایشان همراه خوبی در مسیر اطاعت از خداوند است .

ایشان در سخنرانی خود به ویژگی های یک خانواده کوثری اشاره کردند از جمله : لطف و بخشش آنها ، اطاعت از خداوند منان ، ساده زیستی و … .

IMG_5793 (Small)IMG_5783 (Small) IMG_5777 (Small)IMG_5773 (Small) IMG_5808 (Small) IMG_5815 (Small) IMG_5831 (Small) IMG_5832 (Small)

 

 

IMG_5775 (Small)

درباره ی qomi

همچنین ببینید

هشدار آیت الله قمی به دخالتهای بیگانگان در انتخابات

هشدار آیت الله قمی به دخالتهای بیگانگان در انتخابات

یت الله دکتر محسن قمی گفت : به دولتمردان آمریکا و انگلیس هشدار می‌دهیم که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *