خانه / درباره آیت الله محسن قمی / علت داوطلبی آیت الله محسن قمی معاون امور بین الملل دفتر مقام معظم رهبری در مجلس خبرگان رهبری
علت داوطلبی آیت الله قمی در مجلس خبرگان رهبری
علت داوطلبی آیت الله قمی در مجلس خبرگان رهبری

علت داوطلبی آیت الله محسن قمی معاون امور بین الملل دفتر مقام معظم رهبری در مجلس خبرگان رهبری

تهران – ایرنا – آیت الله محسن قمی معاون امور بین الملل دفتر مقام معظم رهبری گفت: مجلس خبرگان رهبری تبلور اسلامیت و جمهوریت نظام است.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا مستقر در ستاد انتخابات کشور، آیت الله محسن قمی امروز (دوشنبه) با حضور در ستاد انتخابات کشور در انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نام نویسی کرد.
وی در جمع خبرنگاران اظهارداشت: این مجلس محل تجمع علما و فقهایی است که مورد اعتماد ملت هستند و مظهر وحدت ملی است، بنابراین از جنجال های جناحی به دور بوده و از ورود به مسایل جناح بندی های سیاسی متعارف اجتناب کرده و در آینده هم این اجتناب را رعایت می کند.
معاون امور بین الملل دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد: مشروعیت نظام به عهده مجلس خبرگان رهبری است و مردم به دلیل اعتماد به خبرگان و فقهای آن به نظام اعتماد پیدا می کنند.
آیت الله قمی تصریح کرد: مجلس خبرگان رهبری نهاد و وسیله ای برای تقویت اصل رهبری در جامعه و نه به معنای تضعیف رهبری است، به همین جهت مجلس خبرگان رهبری را نباید در چارچوب جناح بندی های سیاسی متعارف جامعه ارزیابی کرد.

** خبرگان رهبری مجلس لحظه هاست
وی مجلس خبرگان رهبری را مجلس لحظه ها توصیف کرد و یادآور شد که در لحظه های حساس تصمیم های حیاتی می گیرد.
داوطلب نمایندگی پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: خبرگان پشتوانه استقلال و امنیت کو آزادی در کشور هستند؛ بنابراین وظیفه ای که در دوره های متفاوت داشته یک وظیفه بیشتر نیست و آن پشتیبانی از اصل نظام است.
آیت الله قمی تصریح کرد: خبرگان رهبری مجلس لحظه هاست و در لحظه های حساس تصمیم های حیاتی می گیرد؛ بر این اساس کسانی که عضو مجلس خبرگان رهبری می شوند باید از بصیرت لازم برخوردار بوده و تهدیدپذیر، تطمیع پذیر و تزویر پذیر نباشند و با درک درستی از شرایط جامعه به کمک مردم، نظام و رهبری بشتابند.

**متن قانون اساسی برای مجلس خبرگان رهبری رصد تداوم شرایط رهبری است
وی در پاسخ به سوالی در خصوص نظارت مجلس خبرگان رهبری بر رهبری گفت: آنچه در متن قانون اساسی وارد شده رصد تداوم شرایط رهبری توسط مجلس خبرگان است؛ این رصد لوازمی دارد و لوازم آن به دور از جنجال های سیاسی و اقدامات رسانه ای و با حمایت حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب همواره اجرا شده و در آینده هم اجرا می شود.
معاون امور بین الملل دفتر مقام معظم رهبری در مورد شورای رهبری هم گفت: شورای رهبری در پیش نویس اول قانون اساسی وجود داشت اما در بازنگری آن در زمان حضرت امام راحل به دلیل تجربه موفقی که رهبری ایشان در جامعه ایجاد کرده بود و به دلیل برخی ملاحظات فقهی، در بازنگری برداشته شد و تبدیل به رهبر شد.
آیت الله قمی افزود: وجود رهبری مانند رهبر معظم انقلاب در این مدت بعد از ارتحال امام خمینی (ره) می گوید که براساس تجربه بشری این شیوه رهبری برای پیشرفت کشور مناسب تر است.
وی در خصوص حضور چهره های جوان در مجلس خبرگان رهبری و تاثیرات آن در مشارکت و مجلس خبرگان آتی هم گفت: امام راحل فرمودند هر کس فکر می کند، می تواند در این مجمع تاثیرگذار باشد وظیفه اش حضور در صحنه است و هر مقدار تعداد نامزدها بیشتر باشد بر شور انتخابات می افزاید و مردم هم می توانند با توجه به تنوع سلایق خود افرادی که در لیست هستند را انتخاب کنند.
وی تاکید کرد: مهم آن است که تمایز انتخابات مجلس خبرگان رهبری را با مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری، شوراها و دیگر انتخابات داشته باشیم.
معاون امور بین الملل دفتر مقام معظم رهبری همچنین گفت: روحانیت به عنوان وظیفه ذاتی همواره مروج اخلاق بوده و نماد اخلاق در عرصه سیاسی همین انتخابات مجلس خبرگان دور از جناح بندی و دور از فراکسیون هایی است که وجود دارد و مفاهیم رقابت های ناسالم موجود، در انتخابات خبرگان عکس این معناست.
آیت الله قمی، علت داوطلبی خود در مجلس خبرگان رهبری را فرمایشات و توصیه حضرت امام راحل مبنی بر حضور و احساس تکلیف و درخواست تعداد بسیاری از خانواده های معظم شهدای استان تهران بیان کرد که برای انجام وظیفه همانند دوره های سوم و چهارم مجلس خبرگان رهبری اعلام آمادگی کرده است.

درباره ی qomi

همچنین ببینید

حجت الاسلام قمی کیست؟

حجت الاسلام قمی کیست؟

یکی از جوان‌ترهایی است که از دور سوم عضو مجلس خبرگان رهبری شده است. خانواده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *