خانه / ویژه ها / ناظمی اردکانی: آیت الله قمی در پنج نهاد مهم اثر بخش بوده و هستند
qomi1

ناظمی اردکانی: آیت الله قمی در پنج نهاد مهم اثر بخش بوده و هستند

سابقه حضور آیت الله دکتر قمی در امور قضایی سپاه پاسداران در اوائل انقلاب مانند یک بسیجی نقش به سزایی در انسجام بخشی سپاه پاسداران در اوائل تشکیل داشت. چون نهاد سپاه در آن مقطع انقلاب نیازمند معنویت بخشی بود و حضور انقلابی افرادی دلسوز و عالم مانند ایشان اثر گذار بود.


دکتر مهدی ناظمی اردکانی استاد و عضو هیات عمی دانشگاه اظهار داشت: خبرگان رهبری یکی از اصلی ترین جایگاه ها در نظام جمهوری اسلامی است زیرا نهاد رهبری از اهمیت والا برخوردار است.
وی ادامه داد: قطعا خبرگان رهبری نقش تحکیم بخشی به این نهاد دارند و از اهمیت بالایی برخوردارند و اعضای خبرگان باید 2 ویژگی مهم داشته باشند.
اردکانی تصریح کرد: یکی از ویژگی ها داشتن دانش و فهم کامل از اسلام ناب محمدی(ص) است و درباب ولایت فقیه که اساس نظام جمهوری اسلامی است درک و بصیرت جامع و کامل داشته باشند و بر اساس این درک و دانش همه اقدامات و اعمال خود را در حوزه فردی و اجتماعی تنظیم کرده باشند.
این استاد دانشگاه ادامه داد: ویژگی دوم بحث شناخت موقعیت خود در بیان حقیقت است که در این رابطه باید فقط خدا را ببینند و نسبت به تعهد اسلامی و دینی پایبندی کامل داشته باشند. نهاد رهبری یک نهاد سیاسی نیست و بیشتر یک نهاد دینی است. لذا خبرگان رهبری باید پاکی، اخلاص، صراحت و قاطعیت در اعلام نظر داشته باشند تا همواره نظام مقدس جمهوری اسلامی از جایگاه والای ولایت فقیه و نعمات آن برخوردار باشد.
عضو هیات علمی دانشگاه تصریح کرد: در این میان سابقه حضور آیت الله دکتر قمی در امور قضایی سپاه پاسداران در اوائل انقلاب مانند یک بسیجی نقش به سزایی در انسجام بخشی سپاه پاسداران در اوائل تشکیل داشت. چون نهاد سپاه در آن مقطع انقلاب نیازمند معنویت بخشی بود و حضور انقلابی افرادی دلسوز و عالم مانند ایشان اثر گذار بود.
وی ادامه داد: دومین حضور ایشان در نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها در زمانی که این نهاد در اوائل تاسیس بود و حضور ایشان در شکل‌گیری این نهاد اثر بخش بود و در یک مقطع مسئولیت این نهاد را بر عهده داشتند.
اردکانی خاطرنشان کرد: سوم فعالیت ایشان در رابطه با امور بین الملل دفتر مقام معظم رهبری است که حاصل اعتماد رهبر معظم انقلاب اسلامی به ایشان است که توانسته اند در این حوزه نیز با تلاش وسیع موجب همگرایی دستگاه های مختلف خارج کشور باشند.
این استاد دانشگاه گفت: تلاش و مدیریت آیت الله قمی در رساندن پیام انقلاب اسلامی به ملت های دیگر در تحکیم جایگاه اسلام تاثیر داشته است و بیداری اسلامی نتیجه چنین تلاش هایی بوده است. درخارج از کشور دستگاه های فعال داریم که با همگرایی اثر گذاری آنها افزایش یافت.
وی در پایان اظهار داشت: همچنین حضور آیت الله قمی به عنوان عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس خبرگان رهبری نیز مغتنم بوده است و توانسته اند به خوبی انجام وظیفه کنند.
منبع: تابناک

درباره ی qomi

همچنین ببینید

فهرست ها و لیست های انتخاباتی مجلس خبرگان در حوزه انتخابیه تهران، ری و شمیرانات

روز جمعه همزمان با انتخابات مجلس شورای اسلامی، انتخابات مجلس خبرگان هم برگزار می شود. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *